blank

Windows 10 Ürün Anahtarı Öğrenme

Pek çok kullanıcı artık ürün anahtarlarına ihtiyaç duymuyor çünkü Windows 10 ürün anahtarı gibi kodlar OEM anahtarı olarak yani tek bir cihaza özel olarak geliştirilip kaydediliyorlar. Yine de bir an gelir ve Windows 10 ürün anahtarınıza ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yazıda sizler için Windows 10 ürün anahtarı nasıl öğrenilir sorusunu cevap bulmaya çalıştık ve adım adım bu yolları anlattık.

Komut istemi ile Windows 10 Ürün Anahtarını Öğrenme

  • Windows tuşu + R kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açın.
  • cmd” yazın ve enter basın.
  • Komut İstemi ekranı karşınıza gelecek.
  • Buraya aşağıda bulunan satırları yazın ve Enter’a basın.
  • powershell “(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey”

Ve bir süre bekleyin.

Satırın altında yeni çıkan kod size özel Windows 10 ürün anahtarınızdır.

Nirsoft ProduKey ile Windows 10 Ürün Anahtarını Öğrenme

Nirsoft ProduKey yazılımı sayesinde OEM anahtarını ya da sonradan yüklenen Windows işletim sistemindeki ürün anahtarını rahatça öğrenebilirsiniz. Ek olarak bu yazılım ile Adobe ve Microsoft Office gibi programların ürün anahtarlarına da ulaşabiliyorsunuz. Harici bir anahtar ile veya bir sürücü ile Windows yüklemek istiyorsanız, bu yazılım size bu konuda da yardımcı oluyor.

Microsoft, Windows 7 ve 8 gibi sürümlerde olan bilgisayarları ücretsiz şekilde Windows 10 sürümüne yükseltiyor ve kullanıcılara verilen herhangi bir özel Windows 10 ürün anahtarı bulunmuyor. Bu sebeple işletim sistemi ile ilgili yapacağınız bir işlem için gereken ürün anahtarını öğrenmek için yukarıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.