blank

Photoshop CS 6 Lisanslı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Birçok kişinin kullanım kolaylığı yaşadığı program olan photoshop, her zaman basit kullanılan ara yüzü ile de uygulanma biçimi anlamında da kullanışlı bir programdır. Herkes tarafından indirilerek sayısız kez kullanılan uygulama Adobe’nin her zaman en iyi programları arasında yer alır. Birçok konuda ise soru işareti yaratan programda, CS 6 lisanslı olup olmadığının nasıl anlaşılacağı ise oldukça basittir.

Uygulama bilgisayara yüklendikten sonra, kullanım esnasında ekranın üst kısmında kalan kullanım günü yazmıyorsa lisanslı olduğu kesindir. Çünkü lisanslı olmayan programlarında her zaman üst kısımda beliren kaç gün kaldığı kısmı gözükmektedir. Bu şekilde bir yazı belirdiği zaman anlaşılacağı gibi lisansı alınmamış bir program olduğunun kanıtıdır.

Photoshop Programı ile Sağlanan Kolaylık

Neredeyse birçok kişinin indirdiği program oldukça fazla kullanım alanı bulunduruyor. Bu şekilde herkesin de kullanmak için indirebildiği Adobe photoshop uygulaması, kullanımı ile kolaylık sağlamaya devam eder. Farklı seçeneklerinin olması da program içerisinde format olarak değişiklik yapılabileceğini de belirtir. Bu şekilde herkesin kullanabilmesi içinde, içeriğinde bulundurduğu seçenekler ve boyut ayarlama ile oldukça geniş kapsamlı bir programdır. Kullanımı ise oldukça basittir.

Adobe Photoshop Uygulaması ile Nasıl Kullanım Sağlanır?

Her zaman bir sürü kişinin kullanım sağladığı uygulama için öncelikle Adobe sayfasından lisanslı bir şekilde bilgisayara indirilmesini saplamak gerekir. İndirilen uygulamaya giriş yapıldığında ise, bilgisayardan istenilen bir görseli veya videoyu uygulamaya yüklemek oldukça kolaydır. Daha sonra da seçenekler kısmından video veya resmin istenilen formatını ayarlayarak, değişime başlamak gerekir.

 İstenen görsel ne kadar değişime uğraması gerekiyorsa istenilen seçenek ayarı ve formatıyla yapılmak istenen içerik ortaya çıkar. En son olarak da sol kısımda dosyaların bulunduğu yerdeki kayıt seçeneği ile de kayıt edilir.