blank

Bilgisayarı Kasmayan Virüs Programı

Bütün bilgisayarlarda ortaya çıkan virüsler sistemin düzensiz bir şekilde çalışmasına hatta kimi zaman bilgisayarların çökmesine neden olabiliyor. Günümüzde çok sayıda bilgisayarı kasmayan anti virüs programları vardır. Bilgisayar, notebook, laptop ve ıpad gibi cihazlarda ortaya çıkan virüslerden korunmak için bilgisayarlarda donma ya da kasma sorununa yol açmayan virüs programlarını yüklemek ve haftada bir defa bu programın taraması yapılmalıdır. Elektronik olan cihazları kasmayan ve daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayan virüs programları arasında ilk sırada panda virüs programı yer alır.

Kaliteli Virüs Programları

Bilgisayarlarda oluşan virüsleri yok etmek için kasma sorunu ortaya çıkartmayan antivirüs programı yüklemesi yapılmalıdır. Bu tarz virüs programları sayesinde bütün cihazlar yüksek hızla çalışır. İnternet platformları üzerinden kurulan virüs programları arasında yer alan nod 32 sayesinde virüslere karşı tedbir alınmış olur. Bu tarzda dizayn edilen virüs programları yüklenen  bilgisayar tarzında cihazlarda asla kasma ve donma sorunu yaratmaz. Hatta bilgisayarların hızını arttıran virüs programları ile işlemler daha pratik bir şekilde yapılır.

Antivirüs Paket Programları

Bilgisayarlarda kasma sorunu yaratmayan antivirüs paket programları için çeşitli araştırmalar yapılarak en uygun olan tercih edilir. Günümüzde virüs programları kasma sorunu ortaya koymayacak şekilde tasarlanır. Bilgisayar marketlerinden temin edilen antivirüs paket programları internet platformları üzerinden de cihazlara kurulabilir. Bilgisayarları asla kasmayan virüs programları arasında en çok kullanılan model security isimli virüs programıdır. Security virüs yazılımı bilgisayar kullanıcıları tarafından kolay bir sistemle kurulur ve çalıştırılır. Bu tarzda ki virüs programları bilgisayar tarzında olan bütün cihazlarda asla kasma sorunu meydana getirmez. Bilgisayarlarda asla kasma sorunu yaratmayan virüs programlarının en temel özelliği lisanslı olarak hazırlanmalarıdır.